Delibutus, výrobce čistě přírodní konopné kosmetiky

Delibutus, výrobce čistě přírodní konopné kosmetiky

Naše kůže je důležitý orgán, který pokrývá velkou část našeho těla. Proto je důležité, co jíme a které látky dostáváme skrze jídlo do našeho těla, je i tak stejně důležité jaké přípravky na svoji kůži nanášíme. Důvodem je, že veškeré přípravky, které nanášíme na naší pokožku jsou následně ve velké míře vstřebávány do našeho těla. Proto by nás u námi používané kosmetiky mělo vždy zajímat z čeho byla vyrobena, její původ a co vše je do ní přidáváno.

Běžné kosmetické produkty, které si většina z nás kupuje obsahují ropné deriváty, chemické konzervanty, těžké kovy a další látky dnes už spojované se vznikem rakoviny. Ptáte se, obsahuje toto šampon a mýdlo, které každý den používá celá moje rodina? Odpověď je: Ano a to ve značné míře. Z krátkodobého pohledu nejsou kosmetické výrobky, až tak zdraví ohrožující ovšem při každodenním používání se toto riziko velmi zvyšuje a tak je na místě více než kdy jindy popřemýšlet o kvalitní kosmetice, která nejen že bude splňovat požadovaný efekt, ale také nebude obsahovat zdraví škodlivé látky.

Protože k dnešnímu dni je na pultech obchodu spousty této kosmetiky, která obsahuje všechny tyto ne zrovna zdraví prospěšné látky hledali jsme kosmetiku, která je čistě přírodní bez obsahu těchto nežádoucích látek. Pokud se ptáte jestli taková existuje, odpověď je ano, jen je potřeba poohlídnout se na internetu nebo v obchodech a hlavně si pečlivě prostudovat její složení. My vám toto hledání usnadníme a představíme vám výrobce kvalitní přírodní kosmetiky Delibutus.

Delibutus je severočeská manufaktura, která stojí za výrobou domácí nejen konopné kosmetiky bez použití ropných derivátů, emulgátorů, chemických konzervantů a dalších škodlivých složek, ať už pro člověka nebo pro stále se zhoršující životní prostředí. Ve všech jejich kosmetických výrobcích najdete jako masťový základ kvalitní bambucké máslo na místo běžně používané lékařské vazelíny, která se špatně vstřebává do kůže, protože vytváří na pokožce olejový film, který funguje pak spíše jako obvaz. Oproti tomu bambucké máslo vytvoří jen tenký olejový film, který vás překvapí svou výbornou vstřebatelností. Účinné látky v něm obsažené se tak můžou pohodlně vstřebávat i do hlubších vrstev vaší kůže. Z těchto důvodů je bambucké máslo vhodné i pro výrobu domácí bylinné masti.

Další výhody bambuckého másla

bambucke maslo
Bambucké máslo
  • vysoký obsah nenasycených mastných kyselin
  • bambucké máslo podporuje obranyschopnost vaší kůže
  • chrání kůži před škodlivými vlivy
  • hydratuje pokožku

Další velmi přínosnou složkou pro naše zdraví je manufakturou Delibutus používaný vysoce kvalitní konopný olej, který používají jako přísadu do jejich konopné kosmetiky.

olej
Konopný olej

Výhody konopného oleje

Konopný olej pochází z konopí, které si manufaktura Delibutus vlastnoručně pěstuje, sklízí i zpracovává. Konopný olej je velkým zdrojem nenasycených mastných kyselin jako omega-3 a omega-6 a jedná se tak o jeden z nejcennějších rostlinných olejů. Konopný olej se snadno vstřebává, je hypoalergenní a vyrovnává PH pokožky. Mimo jiné napomáhá hojení ran, jizev a ukázal se jako velmi přínosný při léčbě různých forem ekzému a lupenky.

Další neméně důležité výhody kosmetiky Delibutus

Krom již výše zmíněných výhod je důležité vědět, že jejich kosmetika je čistě přírodní a nejsou v ní použité žádné živočišné produkty krom včelího vosku, který je použit v některých výrobcích z opodstatněného důvodu. V jejich kosmetických výrobcích jsou dále použity zdravý prospěšné esenciální a éterické oleje. Je zde např. použit jojobový, hroznový či olej získávaný z lískových ořechů oproti diskutovanému kokosovému oleji, který může mít za následek nadměrné ucpávání pórů.

Pravdou je, že nejvíce ucpávají naší pokožku látky, které nedokáže naše pleť vstřebat. Jedná se tedy o silikony, ropné deriváty (vazelína, parafin) nebo glycerin.

Delibutus, kosmetika bez vody

Běžně používané krémy, tělová mléka, mýdla atd. se skládají z velké části z vody. Důvod je prostý, protože voda je levnou záležitostí. Z toho vyplývá, že čím více vody je v kosmetických výrobcích použito tím méně dalších účinných látek produkt obsahuje. Další věcí proč není v kosmetice použití vody na místě je, že společně s ní musí být do kosmetiky přidávány tvz. emulgátory, které napomáhají mísení vody společně s dalšími použitými látkami jako jsou různé oleje a rostlinná másla.

konopna mast
Konopná mast

Velké výhody kosmetiky neobsahující vodu

  • Kosmetika je méně koncentrovaná a tak stačí menší množství a produkt vám daleko déle vydrží
  • Nemusí být použity žádné emulgátory ani chemické konzervanty, protože nevytváříme přidáním vody ideální prostředí pro množení různých bakterií
  • Másla a oleje bez přidání vody vydrží daleko déle, protože obsahují látky, které fungují jako přirozené konzervanty

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv kosmetický produkt vždy mějte na mysli, že nevhodným složením škodíte svému tělu. Myslete na citlivou pokožku vašich dětí, ale i vašich domácích mazlíčku na které manufaktura Delibutus také nezapomněla. Připravila si pro vás řadu výrobků pro domácí zvířátka, která je vhodná na ošetření suchých tlapek, drobných oděrek na kůži zvířat, ale také chrání před roztoči a parazity, které ohrožují jejich srst. Při koupi kosmetiky tak vždy zvažte kvalitu jejího složení, děláte to pro svoje zdraví a zdraví vašich nejbližších.

Zdroj: http://www.delibutus.cz

 

Napsat komentář