Kanabinoid CBN

Kanabinoid CBN

Podíváme-li se blíže na rostlinu konopí, můžeme najít přes 80 různých kanabinoidů. Ještě celkem nedávno patřil tetrahydrokanabinol (THC) mezi velmi málo látek z konopí o které se vědci zajímali. Díky objevu kanabidiolu (CBD) a jeho léčivých účinků se vědci začali zajímat i o všechny ostatní kanabinoidy.

Na rozdíl od většiny ostatních kanabinoidů, CBN jen zřídka kdy vzniká dekarboxylací jeho kyselinové formy CBNA. Kanabinol, který najdeme v rostlinách konopí je většinou výsledkem degradace THC. K tomu dochází například v případě špatného skladování, kdy je THC znehodnocováno působením kyslíku.

Kanabinol (CBN) je slabě psychoaktivní, proto se zdá že by mohl být příjemnou alternativou za THC, které není u všech pacientů tak oblíbené hlavně díky jeho psychoaktivním účinkům.

CBN kanabinoid, který vás uspí

Velmi často se lékařská marihuana užívá při spánkových poruchách a kanabinoid CBN je jedním z hlavních důvodů proč. Kanabinol je z velké části zodpovědný za sedativní účinky konopí, proto doporučujeme užívat před spaním odrůdy s vysokým obsahem CBN.

Podle laboratoře Steep Hill, která se zabývá analýzou konopí a souvisejících produktů, by dávka 2.5 mg až 5 mg CBN mohla mít stejný nebo podobný účinek jako středně silná farmaceutická sedativa s příjemným relaxačním pocitem srovnatelným s 5 mg-10 mg dávkou diazepamu. CBN spolupracuje s CBD a THC a v případě namíchání ve správných poměrech, by se tak CBN mohlo stát velmi efektivním lékem proti spánkovým poruchám s účinky trvajícími až celých 6 hodin.

Jaké jsou další zdravotní benefity kanabinolu (CBN)?

Snižuje nitrooční tlak – CBN může pomáhat při léčbě zeleného zákalu (Glaukomu) a to tak, že snižuje nitrooční tlak podobně jako kanabinoid THC jen se slabšími psychoaktivními účinky.

Má analgetické vlastnosti – Kanabinol (CBN) působí podobně jako THC při snižování bolestivosti.

Antibakteriální účinky – Podle Italské studie z roku 2008 by kanabinoid CBN aplikovaný na pokožku ve formě mastí nebo balzámů mohl pomoci při boji proti bakterii MRSA.

Podporuje růst kostí – K prokázání této vlastnosti zatím chybí dostatek kvalitních studií, nicméně se zdá, že by CBN mohlo pomáhat například při léčbě Osteoporózy nebo při hojení zlomenin.

CBN také bojuje proti volným radikálům v krvi a v případě lokální léčby ukazuje zajímavé výsledky při léčbě popálenin a svrabu.

Zdroj: www.steephilllab.comwww.medicaljane.com

Leave a Reply