Stefanie LaRue, žena která díky konopí porazila rakovinu

Stefanie LaRue, žena která díky konopí porazila rakovinu

Stefanie LaRue je mladá dívka z Texasu, které byla ve 30 letech diagnostikována rakovina prsu. I přesto že ji lékaři nedávali moc času ji dokázalo konopí pomoci. Dnes si tak může užívat každý další den, který ji již podle lékařů neměl být dán. Toto je její příběh:

V roce 2005 se Stefanie zhroutil svět. Její přítel nalezl v jednom z jejich ňader malou bulku. K její smůle, jí první tři lékaři chybně diagnostikovali onemocnění s tvrzením, že je příliš mladá na rakovinu prsu. Byla několikrát poslána zpět domu s různými druhy antibiotik. V době kdy mohla být důkladně testována se tak pokoušela léčit antibiotiky, která ji byla špatně předepsána. Bylo ji teprve 30 let.

Stefanie podstoupila léčbu chemoterapií

Během doby kdy se Stefanie pokoušela marně léčit antibiotiky se jí rakovina rozšířila až do kostí. Stefanie byla později diagnostikována s IV. stadiem rakoviny prsu, což znamená již prokázané rozšíření rakoviny do jiných částí těla. Předpověď lékařů byla ta nejhorší: nanejvýš jeden rok života.

O tři týdny později začala Stefanie první kolo chemoterapií. V této době se také musela vypořádat se svým zaměstnavatelem, který neměl moc pochopení pro její situaci. Stefanie tak zpětně děkuje jedné z lékchemoterapieařských sester, že ji přiměla opustit její silně stresovou práci a mohla se tak plně soustředit na svou léčbu. Často si také myslí, že právě vysoký stres v práci byl spouštěčem jejího onemocnění.

Stefanii také velmi pomohl integrační onkolog z onkologického centra na Los Anglesské Univerzitě. Zde se naučila jak změnit svůj jídelníček, jaké používat přírodní doplňky stravy a také jak zapracovat na osobní zdatnosti což jsou všechno doplňkové možnosti k léčbě chemoterapií.

Po šesti chemoterapiích musela Stefanie podstoupit operaci k odstranění nádoru, která skončila odstraněním celé prsní tkáně.

“Ne” chemoterapiím, “Ano” konopnéhomu oleji

Dále pak v roce 2013 Stefanie postoupila video asistovaný chirurgický zákrok, který prokázal opětovný, již třetí výskyt rakoviny. Na základě testování citlivosti na chemoterapeutika bylo Stefanie doporučeno ještě pět kol chemoterapií, které by měly nádory zničit.
Stefanie návrh léčby odmítla a své rozhodnutí zdůvodňuje takto: “Studovala jsem jak jsem mohla. Sledovala jsem videa, naslouchala zkušenějším, četla hromady textů, psala ostatním lidem, modlila se a nejvíce ze všeho jsem věřila. Zvážila jsem své možnosti, které byly jasné. Chemoterapie nebo konopný extrakt. Tentokrát jsem se rozhodla jít přírodní cestou.”
Stefanie se rozhodla následovat doporučený léčebný řád Ricka Simpsona, kterého se držela dokud se rakoviny nezbavila. Dnes jsou její čtvrtletní testy důkazem, že léčba konopným olejem fungovala správně. Její lékař který byl předtím velmi skeptický k tomuto postupu dnes uznává, že tato alternativní léčba může být důvodem její rychlé rekonvalescence.

“Výsledky mých měsíčních a čtvrtletních testů jsou důkazem, že konopný olej funguje .” – Stefanie LaRue

Dnes když je její rakovina pryč Stefanie bere udržovací dávku 0.5g konopného oleje za den a zdá se, že to vše funguje. Při jejím posledním testování v prosinci 2014 její tělo nevykazovalo žádné známky rakovinového bujení.

Stefanie LaRue jako inspirace pro pacienty s rakovinou

Stefanie je dnes bez známek nemoci a sdílí svou zkušenost s ostatními lidmi. Spolupracuje s řadou organizací zaměřujících se na rakovinu prsu a převážně se soustředí na pomoc mladým pacientkám pod 40 let, kterým byla diagnostikována rakovina.

I když je legalizace konopí běh na dlouhou trať  Stefanie si je jistá, že se její snaha vyplatí. Podle jejich slov je velmi důležité, aby se pacienti sdružovali a sdíleli své zkušenosti s ostatními. Změna k lepšímu sice probíhá ale ne dostatečně rychle.

Zdroj: www.medicaljane.com

Napsat komentář