Olej z konopných semen

Olej z konopných semen

Olej z konopných semen je často označován jako perfektní přírodní potravina a to hlavně díky vyváženým poměrům omega mastných kyselin. Ty si lidské tělo nedokáže vyrábět samo a tak je odkázáno na dodávání těchto látek z potravy. Tyto kyseliny v těle ovlivňují funkce mozku, nervového systému a mají také vliv na vytváření nových buněk.  

Olej ze semínek konopí není žádný nový objev. Napříč historií sloužil konopný olej k mnoha různým účelům po celé zemi. Běžně našel využití při vaření, jako přídavek do kosmetických produktů nebo jako olej do lamp. Díky velmi dobré a snadné vstřebatelnosti skrz kůži je často využíván právě v kosmetických produktech. Olej je také známý pro své schopnosti hydratovat a vyživovat pokožku a má schopnost ji chránit proti škodlivému záření.

Olej z konopných semínek jako zdroj omega mastných kyselin

Olej je získáván drcením semínek technického konopí a obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek a jen stopové množství THC, které je zodpovědné za psychoaktivní stav způsobený konzumací marihuany. Esenciální mastné kyseliny také pomáhají k udržování zdravé pokožky a mimo to, mohou být nápomocné při léčbě akné, úlevě od bolesti a zánětů. Kyseliny mají také své protiplísňové, protibakteriální a antivirové schopnosti díky kterým přispívají k celkovému zdraví pokožky.

Konopný olej k léčbě ekzému

olej
Konopný olej od firmy Delibutus

Dnes už pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že látka z konopí někomu pomohla při léčbě příznaků určité nemoci. V roce 2005 publikoval MUDr. J. Callaway studii provedenou ve Finsku, která dokumentovala úspěšné vyléčení Atopického ekzému (atopic dermatitis) pomocí oleje z konopných semínek.

Doktor Callaway zjistil, že po 20ti týdnech nanášení oleje na postižená místa došlo k výraznému zlepšení u příznaků atopického ekzému jako je suchá pokožka nebo svědění. K tomu dodává, že ze studie bylo jasně vidět výrazné zlepšení celkového průběhu symptomů nemoci. Některé studie předpokládají, že by se konopné semínko mohlo stát velmi důležitou potravinou a ukázalo se také jako vhodná dlouhodobá potrava pro zvířata.

Zdroj: www.medicaljane.com, autor fotky: Delibutus

 

 

Napsat komentář