3 úžasné výhody konopného oleje pro vaše vlasy

3 úžasné výhody konopného oleje pro vaše vlasy

Jaké výhody má konopná kosmetika pro naše vlasy?

Konopný olej získávaný převážně z technického konopí a jeho semen obsahuje kromě kanabinoidů jako CBD i velmi mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Mezi ně patří mastné kyseliny, proteiny a vitamíny, které mají vliv na lidské zdraví v různých částech těla. Tyto části zahrnují i vlasy a vlasovou pokožku pod nimi. Olej se běžně používá ve studené kuchyni nebo jako přídavek do kosmetických produktů např. do kondicionérů a šampónů. Ať tedy užíváte běžně dostupnou konopnou kosmetiku nebo speciální kosmetiku obohacenou o CBD, níže se můžete dozvědět o 3 největších přínosech pro naše vlasy a vlasovou pokožku, které nám konopný olej může přinášet.

Konopný olej zvlhčuje pokožku hlavy a hydratuje vlasy

Zdravé vlasy musejí být správně hydratovány a pravidelně udržovány. Toto je velmi důležité hlavně v oblastech se suchým a teplým podnebím, které má tendence vysoušet naši pokožku a vlasy.
Jednou z výhod konopného oleje použitého v kosmetických produktech jsou jeho hydratační vlastnosti. Ty zabraňují přebytečné ztrátě vlhkosti a podporují absorpci vlhkosti do vlasové pokožky. Díky snadné vstřebatelnosti nenechává na pokožce a vlasech mastný povlak.

Konopný olej podporuje růst vlasů

Konopný olej ze semen podporuje růst vlasů. Činí tak díky obsahu omega-3, omega-6 a omega-9 mastných kyselin, které jsou potřebné pro růst silných a zdravých vlasů. Olej také zlepšuje prokrvení vlasové pokožky, díky čemuž jsou vlasy dostatečně vyživovány a mohou tak zdravě růst.
Konopný olej také podporuje vstřebávání keratinu, bílkoviny která je základním stavebním kamenem pro tvorbu vlasů.

Konopný olej posiluje vlasy a tím pomáhá předcházet jejich lámání

Pokud dochází k častému lámání vlasů nejedná se rozhodně o nic příjemného. K tomu většinou dochází při přílišném vysušení vlasů a vlasové pokožky. V důsledku toho vlasy slábnou a snadněji se poškozují.
Konopný olej má schopnost udržovat přirozenou vlasovou strukturu a vyživovat vlasovou pokožku díky čemuž vlasy zesilují a hůře se lámou.

Hledáte nějaké doporučení na kvalitní vlasovou kosmetiku?

Na našem webu kanabinoidy.cz si stojíme za tím, že každý z našich zákazníků si zaslouží jen to nejlepší. Proto se snažíme nabízet jen nejkvalitnější konopné produkty, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud právě vy hledáte kosmetický produkt s obsahem konopí, který by měl výše vypsané výhody podívejte se do obchodu na náš nejprodávanější produkt z oblasti vlasové kosmetiky: konopný balzám na vlasy.

Další výhody konopné kosmetiky si můžete přečíst zde nebo se podívejte na recenzi věnovanou kosmetickým produktům značky Delibutus, který vyrábí čistě přírodní konopnou kosmetiku.

zdroj: https://healthyhempoil.com

Leave a Reply