Konzumace konopných semen

Konzumace konopných semen

Konopná semínka jsou dnes známa jako jedny z nejzdravějších a výživově velmi bohatých potravin. Přesto že jsou semínka v úzké souvislosti s rostlinami konopí stala se velmi populárním doplňkem stravy již v uplynulých letech.

Výčet benefitů pro naše zdraví je obrovský. Semena konopí a jejich konzumace je přínosná pro prevenci cukrovky a srdeční onemocnění. Mají antioxidační a proti-stárnoucí vlastnosti díky 10 esenciálním aminokyselinám, které tato semena obsahují. Jsou tak velkým zdrojem kvalitních bílkovin, které ocení především vegetariáni. Konopná semínka jsou také velmi oblíbená pro jejich za syrova lehce oříškovou chuť, která může doplnit každý váš recept.

Zaujal vás nápad na zařazení konopných semen do vašeho jídelníčku? Zde je několik tipů jak začít:

  • Saláty

salat-s-konopnymi-semeny
Semena konopí můžete použít do jakéhokoliv salátu jako skvělý nutriční doplněk. Předem připravený salát posypeme nakonec hrstkou konopných semen.

  • Smoothies

smoothies
Další snadný způsob jak získat výhody konopných semen je namíchat je do vámi oblíbeného smoothies. Semínka neovlivní výslednou chuť, ale i tak jsou skvělým zdrojem vitamínů.

  • Pečené sladké dezerty

sladke-pecivo-konopna-semena
Hrst konopných semínek můžeme také využít do těsta na naše oblíbené mufiny, vdolky, koláče ale i třeba do těsta na domácí chléb. Vzhledem k jejich přirozeně oříškové chuti je můžeme využít jako náhradu za různé druhy ořechů použitých v původním receptu.

  • Konopný olej

olej-z-konopnych-semen
Olej vyrobený ze zastudena lisovaných konopných semen je skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí využívat příznivý vliv konopí. Konopný olej ze semen lze běžně zakoupit v marketech nebo v obchodech zaměřeních na speciální výživu. Olej je perfektní na použití do domácích majonéz, dipů nebo jako zálivka do zeleninových salátů. Vzhledem k nízké stabilitě nenasycených tuků obsažených v něm se nedoporučuje k vaření.

Více informací o oleji z konopných semen zde.

Zdroj: http://www.leafscience.com/

Leave a Reply