Léčebné konopí by mohly nově hradit zdravotní pojišťovny

Léčebné konopí by mohly nově hradit zdravotní pojišťovny

Podle zpráv, plánuje ministr Svatopluk Němeček (ČSSD) hrazení léčebného konopí zdravotními pojišťovnami již tento rok 2016. Mělo by se jednat o nový pilotní projekt pro vybrané pacienty.

Nyní se v Česku gram léčebného konopí prodává zhruba za 300 Kč. Velmi brzy by, ale mělo být možné, díky uzavření smlouvy s českými pěstiteli koupit gram léčebného konopí jen za 75 Kč.  I tyto pořizovací náklady jsou, ale pro spoustu pacientů velmi drahé.

Spolek pacientů užívající konopí pro lékařské účely, se obrátil na ministra s žádostí, zda by bylo možné, aby konopí bylo hrazeno zdravotními pojišťovnami. Ministr Svatopluk Němeček se proto obrátil na ředitele lékového ústavu a v nejbližší době chce jednat i se zdravotními pojišťovnami.

„Nejprve by mělo jít pouze o pilotní projekt pro omezený počet pacientů, kteří budou pečlivě vybíráni, až teprve po výsledcích tohoto projektu bych chtěl docílit plošného rozšíření,“ dodává ministr.

Z této zprávy svítá nová naděje pacientům, kterým je předepisována lékařská marihuana. U nás v České republice jde totiž o stále velmi nákladnou léčbu a spousta pacientů kvůli tomu porušuje u nás platné zákony a marihuanu v této zemi pěstují.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Napsat komentář