Vaporizér jako dárek? Poradíme vám ty nejzajímavější modely!

Tipy na dárky

Přichází Vánoce, a tedy i doba, kdy chceme obdarovat své nejbližší. Jak udělat radost milovníkům bylinek? Dejte jim dárek, díky němuž bude jejich kouření zdravější a chutnější ! Ano, uhádli jste správně, jde o vaporizér. Poradíme vám, které modely se nejlépe hodí jako dárek pod vánoční stromeček.

Každý, kdo alespoň jednou okusil vaporizaci pomocí kvalitního vaporizéru, ví, že vdechování chutné a jemné páry je rozhodně příjemnější než inhalace štiplavého kouře. Nejde však pouze o potěšení, vaporizace je v první řadě nesrovnatelně zdravější než samotné kouření. Pokud intenzivně užíváte sušené bylinky nebo máte někoho takového ve svém nejbližším okolí, vyplatí se pouvažovat o koupi vaporizéru, který umožní vstřebat zdraví prospěšné kanabinoidy bez ohrožení vašeho zdraví. Kromě toho to přinese také úspory, protože při vaporizaci spotřebujete mnohem méně sušiny než během kouření a také skvělou chuť, protože pára má vůni sušených bylin, a ne zápach charakteristický pro kouř. Jaký vaporizér bude vhodný jako vánoční dárek? Níže najdete tipy na několik prověřených modelů.

TiWoody S – kapesní vaporizér pro každý rozpočet

V poslední době se těší velké popularitě manuální vaporizéry VapCap. Jedním z nejzajímavějších verzí tohoto vaporizéru je TiWoody S. Nicméně začněme od toho, co jsou a jak fungují přístroje VapCap. Jsou to zařízení, které vzhledově připomínají fajfku a mají i podobné rozměry. Hlavním rozdílem však je, že sušinu nespalujeme. Místo toho se na komoru se sušinou přiloží speciální kovové víčko, které se zahřívá žárovým zapalovačem. Když víčko dosáhne optimální teploty pro vaporizaci, dvakrát cvakne, což je signálem pro konec zahřívání a možnost začít inhalovat. Je to tedy nejenom velmi jednoduchý, ale také velmi efektivní způsob regulace teploty. Sušina se pouze zahřívá a místo kouře vdechujeme pouze páru.

TiWoody S má titanovou ohřívací komoru, která se zahřívá mnohem rychleji než ocelová, kterou známe u VapCap M. Titanová komora také umožňuje mnohem větší vdechnutí páry, zaručuje lepší chuť a je rozhodně lehčí. Plášť TiWoody S je zase vyroben z ušlechtilého dřeva, které dodává zařízení krásný a stylový vzhled. Náustek TiWoody S je otočný, což značně usnadňuje otáčení vaporizéru v prstech během zahřívání.

To vše by nemělo žádný valný význam, pokud by TiWoody neměl takový výkon – je to zařízení, které může poskytnout velmi silné zážitky s velmi malým množstvím sušiny – na jednu inhalaci spotřebujete do 0,1 g. Jedná se tedy o opravdového mistra úspornosti. A protože není příliš drahý, je to skvělá volba, pokud nechcete za vaporizér utratit příliš mnoho peněz.

Vaporizér PAX 3 – technický zázrak v krásném provedení

PAX 3 vaporizér je nejnovější verzí ze slavné řady vaporizérů PAX. Je to velmi kompaktní přenosný vaporizér, který je až po okraj nabitý nejnovějšími technologiemi. Například PAX 3 detekuje pohyb (je vybaven gyroskopem a akcelerometrem) a přítomnost úst na náustku, takže se začne ochlazovat, když není používán, což se příznivě odrazí v podobě úspory vaporizovaného materiálu. Nahřátý je za pouhých 15-20 sekund a má vibrační upozornění. Všechny funkce zařízení také můžeme ovládat pomocí mobilní aplikace, se kterou se PAX 3 spojuje přes Bluetooth. Jedním slovem je to skutečný technický zázrak! Kvalita zpracování je na nejvyšší možné úrovni, čehož nejlepším důkazem je desetiletá záruka, kterou výrobce poskytuje na tento model vaporizéru.

PAX 3 funguje perfektně a pára, kterou vytváří je chutná, silná a zároveň jemná pro dýchací cesty. Výkonné ohřívací těleso zaručuje efektivní využití sušiny, přičemž vestavěná baterie umožní cca 100 minut nepřetržitého používání na jedno nabití, dokonce i v případě velmi intenzivního používání je nutné zařízení nabíjet pouze jednou za několik dní. PAX má také velmi snadnou obsluhu, jednoduše stačí pomalu vdechovat přes náustek. Je tedy dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Momentálně jsou dostupné dvě verze PAX 3 vaporizéru a to Complete Kit nebo Basic. Součástí o 1200 Kč levnější sady Basic je samotný vaporizér PAX 3, nabíječka, dva náustky a čisticí souprava. Součástí setu Complete Kit kromě výše uvedeného najdeme i víčko Half-Pack umožňující naplnění komory pouze do poloviny, vložku do komory k vaporizaci koncentrátů a víceúčelový nástroj k pěchování a vyprazdňování komory. Bez ohledu na to, kterou verzi PAX 3 si vyberete, se vyplatí prověřit si místo, kde jej chcete zakoupit, protože ne každý obchod poskytuje desetiletou záruku od výrobce.

Dobrým místem k nákupu tohoto modelu je e-shop s vaporizéry VapeFully.

Arizer Extreme Q 6.0 – multifunkční stolní vaporizér

Pokud budete vaporizér používat především doma, stojí za zvážení možnost stolního vaporizéru, který díky napájení ze sítě nemá baterii, takže nemusíme myslet ani na její nabíjení. Tento typ zařízení je rovněž ideální pro inhalaci ve větší skupině, např. společně s přáteli. Vynikajícím poměrem ceny a výkonu se vyznačuje např. Arizer Extreme Q 6.0. „Toto zařízení je velmi všestranné – umožňuje inhalaci pomocí speciálního balonu i prostřednictvím dlouhé silikonové hadičky, která dokonale ochladí páru. Díky plně konvekčnímu ohřívání je kvalita páry skvělá, navíc se toto zařízení vyrábí v Kanadě, což se odráží také v mimořádně vysoké kvalitě jeho provedení. Zkrátka a dobře – skvělá volba,“ říká v rozhovoru s námi Jiří Novotný z VapeFully, odborník v oboru vaporizace.

Inhalace pomocí balónu je velmi snadná, jednoduše odpojíme balónek naplněný párou a přirozeným způsobem z něj inhalujeme. V závislosti na použité teplotě bude pára více či méně hustá, od čehož bude odvíjet také její síla.

Pokud trochu zvýšíme teplotu, jeden balón klidně vystačí pro několik lidí. Případně můžeme použít hadičku, což je ideální pro individuální vaporizaci. Konvekční ohřívání také znamená, že inhalaci lze kdykoliv přerušit bez jakékoliv ztráty, protože hned po ukončení našeho posledního vdechnutí se sušina přestane ohřívat. To se projeví ve velmi úsporné spotřebě sušiny, kterou zaručuje Arizer Extreme Q 6.0.

Je třeba poznamenat, že je to také vaporizér, který můžeme ovládat dálkovým ovladačem, což je velmi praktické a pohodlné. V balení najdeme také nástavec Aroma Dish, který změní vaporizér na aromalampu k provonění místnosti, což umožňuje velmi snadné zamaskování zápachu po inhalaci pomocí nějaké jiné bylinky např. máty nebo levandule. Třešničkou na dortu je fakt, že Arizer Extreme Q 6.0 je k dispozici za velmi přijatelnou cenu, nižší než nejoblíbenější přenosné vaporizéry.

Už víte, který model bude pro vás ten nejlepší?

Výběr vaporizéru není snadný úkol, zejména v případě, že se jedná o váš první. Výše uvedené návrhy jsou skvělými tipy na dárky. Každý z těchto přístrojů skvěle funguje – měli jsme tu čest je vyzkoušet. Pokud tedy máte v rodině nebo okolí uživatele sušených bylin, jehož zdravotní stav vám není lhostejný a komu byste rádi pořídili praktický dárek, vaporizér bude trefou do černého. A tím víc, pokud jste tím uživatelem vy sami.

Leave a Reply