Vaporizér Sticky Brick – dřevo, které vám dá zabrat (sponzorovaný článek)

Vaporizér Sticky Brick – dřevo, které vám dá zabrat (sponzorovaný článek)

Pár týdnů poté, co jsem si poprvé vyzkoušel vaporizaci, a měl z ní veskrze pozitivní dojmy, jsem dostal možnost otestovat poněkud neobvyklé zařízení, o němž jsem slyšel hodně dobrého – Sticky Brick Original. Je to zcela odlišný vaporizér od všech, které jsem do té doby viděl – Sticky Brick je vyroben z ušlechtilého dřeva a tvrzeného skla. Nemá žádné elektronické součástky a funguje tak, že se vám pořádně zatočí hlava!

Unaven po mnoha letech kouření jsem se před několika týdny rozhodl s ním zcela praštit a začít užívat sušinu pomocí vaporizéru. Bylo to správné rozhodnutí. Po vyloučení kouře se výrazně zlepšil stav mých dýchacích cest a vaporizace mě zcela uchvátila. Takže, když mi z e-shopu VapeFully navrhli, abych otestoval vaporizér Sticky Brick Original Vaporizer, velmi ochotně jsem souhlasil. Hned následující den mi na stole zanechal kurýr vytoužený balíček. Nemohl jsem se dočkat příchodu domů, a ještě v práci jsem jej otevřel a vytáhl z něj Sticky Brick Original. Byl jsem ohromen. Tento přenosný vaporizér není zrovna malý, ale jeho design je naprosto úchvatný – skládá se ze tří hlavních dílů vyrobených ze dřeva, které jsou spojeny silnými magnety a dvou skleněných částí – trysky na přívod vzduchu a dost dlouhého a tlustého náustku. Každopádně to vůbec nevypadalo jako vaporizér, alespoň ne v podobě, jakou znám. Navzdory tomu vám kvalita provedení Sticky Brick Original vezme dech, a navíc je jednoduše krásný.

První dojmy

Než jsem začal testovat, pročetl jsem si něco o tom, jak Sticky Brick funguje. Takže: malým butanovým hořákem musíte zahřívat vzduch nasávaný tryskou (přívodem vzduchu). Horký vzduch je přiváděn do komory a výsledkem je, že se začne sušina intenzivně odpařovat, ale nezačne hořet. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, měli byste z náustku inhalovat co nejpomaleji, protože pak bude mít horký vzduch dost času, aby řádně zahřál sušinu v komoře. Tolik tedy k teorii. Praktické testy jsem zahájil hned po návratu z práce. Pomlel jsem své bylinky a nasypal malé množství na dno ohřívací komory, odhadem asi 0,1 g. Zapnul jsem hořák, nastavil plamen na cca 2 cm a nasměřoval jsem jej nad přívod vzduchu. Podle návodu jsem začal velmi pomalu potahovat přes náustek. Najednou jsem v něm zahlédl hustý kouř – i když tedy ve skutečnosti to žádný kouř nebyl. Pára byla však tak hustá, že vůbec nepřipomínala nic, co lze vytvořit pomocí elektronických vaporizérů. Její chuť byla naprosto úžasná, nesrovnatelná s klasickými vaporizéry, které odpařují sušinu v kovové nebo keramické komoře. Druhý pokus přinesl stejné výsledky, velká oblaka páry a vynikající chuť. Rychle jsem zkontroloval obsah komory a opravdu nic neshořelo. Sušina uprostřed komory jenom trochu zhnědla, přičemž jsem si vzpomněl na dříve přečtená doporučení, abych pomíchal obsah přibaleným míchadlem. Chtěl jsem si dát ještě jedno kolo, když tu jsem najednou pocítil takovou ránu, že jsem na chvíli vůbec netušil, která bije. Velice silné a mimořádné „čisté“ opojení, mnohem příjemnější než u kouření. Utkvělo mi v paměti, že jsem tehdy začal přemýšlet o tom, zda název Sticky Brick („brick“ v angličtině znamená cihla) nemá něco společného s účinky tohoto zařízení: zpočátku se můžete cítit, jako byste dostali ránu cihlou do hlavy, taková je to síla. I kdybych byl chtěl, nebyl jsem schopen pokračovat v plnění komory. Musel jsem to zkrátka odložit na později Byl jsem pěkně zhulený a to jsem spotřeboval zhruba 0,1 g, a ani to ne zcela!

Dva týdny se Sticky Brick

Po dvou týdnech dalšího testování jsem si uvědomil, že Sticky Brick je takový bong „nasucho“ – funguje na podobném principu, ale bez vody. Seznam podobností je poměrně dlouhý: Sticky Brick také umožňuje vypouštět velká oblaka páry, lze s ním velmi rychle spotřebovat celý obsah (na několik tahů) a má „spojku“, pomocí níž lze vysát páru nahromaděnou uvnitř… To zní povědomě, ne? Rozdíl je jeden, ale velmi podstatný, nedochází k žádnému hoření. Kuřácký kašel a plivání hlenu jsou pryč a neusazuje se vám na plících žádný dehet. Je to jednoduše mnohem příjemnější. Je dobré zmínit také úsporu materiálu – jeden gram stačil na 6-7 kol, přičemž každé z nich přineslo velmi intenzivní účinky. To zní všechno moc hezky, ale jaké jsou nedostatky Sticky Brick? Někteří uživatelé si stěžují, že je nezbytné naučit se správnou techniku inhalace. Já osobně jsem s tím neměl žádný problém, ale pokud budete vdechovat příliš rychle, nebudete moci vytvořit dostatek páry, takže někteří uživatelé si to musí několikrát vyzkoušet, než se jim podaří zvládnout techniku vdechování, jejímž výsledkem bude vypouštění velkého množství páry. Já jsem si něco přečetl předem, takže i na poprvé byly mraky velké a účinky silné. Další stinnou stránkou je diskrétnost – i když je vůně mnohem méně než v případě kouření, tak vzhled Sticky Brick není zrovna nenápadný, takže toto zařízení se hodí spíše k použití v pohodlí vašeho domova. Na druhé straně je to přesně jako s bongem – nikoho by ani nenapadlo jej používat na veřejnosti. Já osobně to tedy nepovažuji za slabinu Sticky Brick. Podle mého názoru je to neobyčejný vaporizér a vřele jej ve všech ohledech doporučuji.

Sticky Brick je již v prodeji i v Česku!

Sticky Brick se vyrábí v USA a teprve nedávno začal být dostupný také v Evropě. V České republice lze všechny modely Sticky Brick, včetně mého modelu Original, zakoupit v e-shopu VapeFully, který se specializuje na prvotřídní vaporizéry. Takže pokud jste jako já fanoušky bongu, ale vaše plíce jej již nemohou vystát, budete ze Sticky Brick Original nadšeni!

Leave a Reply